Обрати сторінку

             Мабуть, не існує народу для якого прихід весни не був би святом. Адже весна — це відродження природи, відновлення всього живого. Наші далекі пращури пов’язували з весною початок нового року й урочисто зустрічали зеленокосу красуню. Проте не годилося зустрічати нову пору року, не попрощавшись із попередньою і не подякувавши їй. Отже, цикл весняних свят в Україні відкривало свято проводів зими. Своєрідною умовною межею між зимою та весною було свято Масляної, що тривало цілий тиждень.

Ой, прийшла Масляна,

Була у кума на млинцях.

У кума була і сестриця,

Пекти млинці майстриця.

Масляна, ти гарна,

Зустрічаймо файно.

Ми тобою хвалимося,

Млинцями об’їдаємося.

               16 лютого у Криворізькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №100 відбулося свято Масляної, яке зацікавило й запросило всіх: і дорослих, і малих. Учні, батьківська громада й педагогічний колектив заздалегідь готувалися до нього: пекли млинці, виготовляли з цього «слухняного продукту» різноманітні скульптури – Жар-птицю, Масляну, будиночки, букети квітів, Черепаху-Поспішаху й інше. Діти із задоволенням взяли участь у ньому: водили хороводи,  слухали чудові обрядові українські пісні, брали участь у різноманітних конкурсах та руханках.

На Масляну можна не тільки пекти млинці, а ще й ворожити. На свято завітала справжня Циганка, яка наворожила усім присутнім веселощів і радості, що багато успіхів принесе прийдешня весна!

 

Приходьте, розімніться, гості!

Масляна запрошує у гості.

Сюди скоріш.

Немає свята нашого веселіш.

День забав і частування,

Сміху, жартів та змагання.

Приходь, подивись,

Разом з нами веселись –

           Такими словами проводжали зиму, закликали весну, бо в народі кажуть: хто не веселиться на Масляну, цілий рік  сумуватиме й нудьгуватиме. В танку віхоли покидала присутніх Зима; під пташиний щебет, дзвіночки в’їжджала на шкільне подвір’я весна.

Найбільше захоплення викликало опудало  Зими, яке за традицією, спалили, щоб остаточно прогнати холод і запросити в гості весняне сонечко. Дух колективізму, радості та дружби виявився під час проведення конкурсів та розваг. Повеселившись досхочу, усі вирушили по класам  смакувати млинці – головний атрибут Масляної.

Ох і запах, ох і пах,

Навіть двір увесь пропах.

На усі чувать кінці,

Як дівчата наші печуть млинці.

Та не забули ми, не забули.

Танцювали ми і грали,

Пісні гарнії лунали.

Поспіваймо ще ми не раз,

А зараз  до млинців вже час!

Фотозвіт