Обрати сторінку

Екскурсійна група Криворізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №100 у складі учнів 5 та 6 класів під керівництвом класних керівників Андріяшевської Ірини Миколаївни, Невалихіної Юлії Олегівни відвідали чарівне місто – Львів.

У перший день екскурсії діти побували у маленькому містечку Жовква, що знаходиться в 25 кілометрах від Львова по дорозі на Люблін. За кількістю пам’яток воно  мало не на першому місці серед малих міст Львівщини. Пізніше відвідали  Крехівський монастир, для того щоб побачити джерела в урочищі Рубаня. Їх тут декілька, але приваблює те, що є в глибокому яру, де вода витікає з невеликої природної кам’яної ніші у вигляді колодязя, майже на контакті двох гірських порід – мергелів і пісковиків. За переказами біля цього джерела з’явилась Матінка Божа. Монахи крехівського монастиря впорядкували цей яр, проклавши по його крутих схилах доріжки. Біля джерела збудували невеличку капличку, оплетену лозою покриту очеретом. Всередині стоїть фігура Матінки Божої. Паломники Крехівського монастиря, що розташований за 2 км на північ від джерела, спішать сюди по воду, яка має властивості зцілювати окремі недуги: шкірні, очні.

Другий день екскурсії пройшов у Карпатах. Діти оглянули екологічну стежку, природний комплекс кам’яних печер, пройшлися стежками Довбуша. Олекса Довбуш – це людина-легенда, яку інколи називали мольфаром (місцевим чарівником). Він був легендарним ватажком опришків, який десятиліттями тримав у страху польських поміщиків.

Наступного дня відбулася пішохідна екскурсія чарівним містом – Львів! Це місто, в якому вдало переплелося сьогодення і середньовіччя, вся суворість галицького князівства та романтика сучасності, шалений ритм життя та одночасне відчуття спокою, це місто гордих галицьких князів та сонних левів, котрі спокон віків несуть свою кам’яну варту та оберігають спокій мешканців та гостей загадкового міста. Львів’яни першими зварили пиво, винайшли гасову лямпу та проклали найширші тротуари в Європі.

Це “країна” солодощів, чорного та молочного, в плитках та гарячого шоколаду. Цим містом можна захоплюватися в будь-яку пору року та в будь-який час доби. Львів – це жива історія в сьогоденні. Описувати видатні місця Львова можна вічно, але слова – це лиш слова, його треба побачити на власні очі та відчути цей неповторний ритм, ритм величного міста Львова. Криворіжці отримали чимало приємних вражень від чарівного міста, а особливо – від екскурсій.

Фотозвіт