Обрати сторінку

Музей бойової слави "Подвиг"

У теперішній час в Україні значну роботу з вивчення і пропагування історії рідного краю здійснюють краєзнавчі та історичні музеї.  Їх діяльність  пов’язана із суспільними потребами у збереженні та вивченні документальних пам’яток матеріальної і духовної культури народу, природних об’єктів.

Різновидністю громадських музеїв є шкільні музеї. Вони комплектуються, створюють експозиції і використовують їх відповідно до навчально-педагогічних і виховних завдань школи. Кращі шкільні музеї функціонують як шкільні навчально-методичні центри і лабораторії, що відкривають значні можливості підвищення ефективності навчально-виховного процесу. Важливу роль при цьому відіграє самостійна робота школярів під керівництвом педагогів.

Отже, основним напрямком роботи музею є залучення дітей і педагогів до пошукової, дослідницької та краєзнавчої роботи. Ця діяльність надзвичайно збагачує фантазію, розвиває увагу дітей, сприяє вихованню їхньої національної свідомості та розвитку патріотичних почуттів. Виявлення і вивчення здобутих експонатів допомагає учням глибше і повніше зрозуміти процесс розвитку національної культури, самостійно поповнювати свої знання, розвивати творчі здібності та бажання стати гідними громадянамиУкраїни.

Протягом   25  років на базі закладу працювала музейна кімната бойової та трудової слави «Подвиг», яка постійно поповнювалася  матеріалами та оновлювалася. Назбиравши матеріалів на музей, постало питання, як його облаштувати, тож, педагогічний, учнівський колективи та батьківська громада прийняли рішення взяти участь у корпоративно – соціальній програмі МЕТІНВЕСТУ «Місто нашими руками» та презентували проект «Музей бойової слави «Подвиг». Навесні  2014 року отримали гранд  для втілення в життя нашого задуму. Розпочалася кропітка творча робота щодо відкриття оновленого музею. Ми працювали  в тісній співпраці з Радою ветеранів Інгулецького району. 28 жовтня 2014 року на базі Криворізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів  №100 відбулося урочисте відкриття музею  бойової слави «Подвиг»,  який є важливим для виховання у сучасних юнаків і дівчат патріотичних почуттів на кращих героїчних традиціях минулого.

У рамках виконання рекомендацій школа оновила  експозиції, присвячені героям Небесної Сотні та воїнам АТО, проводить   екскурсії  з учнівською молоддю місцями бойових дій на території рідного краю, розробила нові тематичні історико-краєзнавчі маршрути, популяризує роботу музею на сайті закладу та шкільний газеті тощо.

Керівником музею Ласкавою Єлизаветою Володимирівною було створено і проведено екскурсію, присвячену Героям Небесної Сотні, «Герої не вмирають», екскурсоводи обробили матеріал та  взяли участь у обласному конкурсі відоекскурсій, присвяченому вшануванню пам’яті Героїв Небесної Сотні, посівши ІІ місце в загальному заліку. На виховні години, загальношкільні заходи, присвячені Дню захисника України, Дню визволення України, Дню Збройних Сил України, запрошуються учасники АТО, члени групи «Пошук-Дніпро», представники військових частин міста Кривого Рогу.

Учні школи беруть активну участь у волонтерській роботі щодо допомоги учасникам АТО, ветеранам Другої Світової війни. Пишуть листи- привітання, листи-підтримки, виготовляють обереги, які передаються безпосередньо в зону АТО та у військовий  шпиталь  міста Дніпропетровська.

У закладі приведено у відповідність до трактувань української та світової історичної науки терміни, вживані в музейних експозиціях, проаналізовано та перевірено історичну достовірність окремих дат, тверджень, посилань та оцінок подій і фактів.

Заклад співпрацює  з центром туризму і краєзнавства учнівської молоді Інгулецького району,    міськими та районними музеями, Радою ветеранів, громадською організацією «Дніпро-Пошук». Постійно музей бойової слави «Подвиг» відвідують учні загальноосвітніх закладів Інгулецького району,  проводяться оглядові екскурсії для вихованців дитячих садочків, відбуваються зустрічі поколінь – ветеранів Великої Перемоги, праці, комітету молоді  Приватного акціонерного товариства «Інгулецький гірничозбагачувальний комбінат», радою ветеранів  Інгулецького району, учнів,  педагогів та батьків.

Пріоритетами при навчанні та вихованні дітей  у музейній педагогіці залишаються принципи добра, справедливості, чесності, людяності, толерантності. Саме ці якості ми повинні виховувати у нашого підростаючого покоління.Тому нині, як ніколи, потрібні нові  підходи і нові шляхи до виховання патріотизму як почуття і як базової якості особистості. При цьому потрібно враховувати, щоУкраїна має древню і величну культуру та історію, досвід державницького життя, які виступають потужним джерелом і міцним підґрунтям виховання.