Обрати сторінку

Що таке буллінг?

Буллінг (від англ. Bully – хуліган, забіяка, насильник) – психологічний терор, побиття, цькування однієї людини іншою.

Це психологічне пригнічення групою учнів свого однокласника, іншої дитини зі школи або вчителя.

Основні ознаки буллінг:

  • нерівність сил агресора і жертви;
  • повторюваність насильства. Одиничний випадок – це приватний конфлікт.

У колективі, де відбувається буллінг, є умовний розподіл ролей:

  • буллер (агресор);
  • спостерігачі;
  • жертва.

Основні види буллінгу:

  1. Вербальний буллінг. Що це таке: це словесне знущання або залякування за допомогою жорстоких слів, яке включає в себе постійні образи, погрози і коментарі про будь-кого (про зовнішній вигляд, релігію, етнічну приналежності, інвалідньсть, особливості стилю, одягу і т. п.) .
  2.  Фізичний буллінг. Що це таке: фізичне залякування або буллінг за допомогою агресивного фізичного залякування полягає у багаторазово повторюваних ударах, стусани, підніжках, блокуванні, поштовхах і дотиках небажаним і неналежним чином.
  3. Соціальний буллінг. Що це таке: соціальне залякування або буллінг із застосуванням тактики ізоляції припускає, що когось навмисно не допускають до участі в роботі групи, будь то обід, гра, заняття спортом або громадська діяльність.
  4. Кібербулінг. Що це таке: кіберзалякування полягає в звинуваченні когось з використанням образливих слів, брехні і неправдивих чуток за допомогою електронної пошти, текстових повідомлень і повідомлень в соціальних мережах. Сексистські, расистські та інші подібного роду повідомлення створюють ворожу атмосферу, навіть якщо не спрямовані безпосередньо на дитину.