Обрати сторінку

Шкільне самоврядування

Поряд із традиційними формами виховної роботи у закладі працює шкільне  самоврядування під керівництвом педагога-організатора. Учнівський комітет школи складається з таких комісій:

  • комісія дисципліни і порядку,
  • навчальна комісія,
  • господарсько-трудова комісія,
  • комісія по роботі з молодшими школярами,
  • комісія цікавих справ.

Навчальною комісією проводяться рейди з перевірки готовності учнів до уроків, перевіряється стан ведення учнями щоденників, організовується ведення листків успішності, контролюється змагання між класами на звання «Кращий клас року». На шкільних лінійках заслуховуються результати змагань і визначаються переможці між класами. Комісія дисципліни і порядку проводить рейди-перевірки шкільної форми, дотримання учнями дисципліни, бере участь у засіданнях Ради профілактики, де заслуховуються питання порушень правил поведінки в школі. Членами учнівського комітету організовується і контролюється чергування учнів по школі. Підсумки підбиваються на шкільній лінійці.  Комісія по роботі з молодшими школярами створила групи шефів, які допомагають учням початкових класів у проведенні свят та конкурсів, займають їх під час перерв. Господарсько-трудова комісія організовує трудові десанти, стежить за проходженням учнями школи навчальної практики, організовує волонтерські групи, які надають посильну допомогу людям похилого віку. Ці групи беруть участь у акціях: «Милосердя», «Вчитель не може бути самотнім», «Турбота педагогам», «Ветеран живе поруч», «Ветеранське подвір’я», «З Дідом Морозом у кожен дім»,  «Діти – дітям».

Свою діяльність волонтери активно продовжують і в період літніх канікул, працюючи помічниками вихователів та набуваючи педагогічного досвіду в роботі дитячого закладу відпочинку з денним перебуванням «Веселкові вітрила».

Учнівське самоврядування школи – орган керівництва дитячим колективом, який стимулює громадянське і моральне виховання особистості, який сприяє процесу вдосконалення управління школою, забезпечує розв’язання складних навчально-виховних проблем.

Дитяча громадська організація «Веселка» була створена у 1997 році на добровольчих засадах учнів і вчителів, до складу якої входять учні двох вікових категорій та працює за  програмою «Я – родина – Батьківщина» (5-8 класи) та  програмою діяльності груп-супутників  піонерських осередків «Країна Барвінкова» (1-4 класи).

Мета організації – виховання свідомої особистості через організацію цікавих справ з дітьми та молоддю, підготовки їх до самостійного життя та розвиток загальнолюдських цінностей – чесності, порядності, доброти, ініціативності, шанування родини тощо.

Завдання та діяльність нашої дитячої організації спрямовані на: згуртування дітей, підлітків та дорослих.

Що нас об’єднує: прагнення зробити шкільне життя змістовним, радіснішим, цікавішим, бажання діяти разом.

Що для нас найдорожче: свобода думки, особистість.

Про кого турбуємось: про тих, хто менший і слабший нас, один про одного і про тих, хто в біді.

Що нам допомагає жити: гра, сюрприз, таємниця, вигадка, фантазія, те, що ми вирішуємо і робимо самі.

Ми співпрацюємо: з усіма, кому зрозумілі і небайдужі наші інтереси, справи, хто готовий допомагати нам.

Ми самі вирішуємо: хто входить в нашу співдружність, які справи робити, які свята нам проводити.

Якщо ти з нами: знайдеш друзів серед своїх ровесників і дорослих, зможеш проявити себе там, де цікаво, не залишишся в радості і біді.