Обрати сторінку

1.Приберіть усе зайве і те, що відволікає вашу увагу від безпосередньої мети — підготовки до тесту. Заховайте від себе книжки, диски, вимкніть телефон. Суворо скажіть собі: з 9-ї до 12-ї дня я повинен вивчити стільки-то.
2. Почніть учити з важких, незрозумілих тем, а легкі залишайте під кінець. Якщо складний матеріал відкладати на потім, то в результаті якість запам’ятовування тем, які даються складно, різко знижується, якщо не зводиться до нуля. Виникає це тому, що ви намагаєтесь відкласти нерадісний момент.
3. Не тримайте знання в собі, як у сейфі. Поділіться ними з дзеркалом, батьками чи друзями. Можете час від часу робити репети­цію іспиту. Відповідайте вдумливо і серйозно, бо добра репетиція — запо­рука успішної вистави.
4. Запам’ятовувати матеріал треба осмислено, а не механічно. Не зубріть! Це довго і дає ускладнення: варто перехвилюватися, забути хоч одне слово, як текст, вивчений у такий спосіб, зітреться. Краще двічі прочитаний та переказаний, ніж п’ять разів прочитаний без переказу текст. Встановіть логічну послідовність. Розбийте матеріал на смислові части­ни та знайдіть у кожній ключову фразу.
5. Чергуйте розумову діяльність із фізичною. Не доводьте себе до повного знесилення й упаду сил пізнанням науки. Не забувайте, що відпочинок теж необхідний. Не заборонена корисна праця на благо сім’ї: помийте підлогу, посуд, сходіть до магазину.
6. Почніть учити матеріал зранку, поки голова свіжа. Займатися в останню ніч чи добре виспати­ся — справа індивідуальна. Але, як відомо, в людини, яка виспалась, голова працює краще.